Yazı Detayı
04 Haziran 2018 - Pazartesi 14:22 Bu yazı 1113 kez okundu
 
Seçime Ben Kala
CİHANGİR YILDIZ
cihangiryildiz27@gmail.com
 
 

 

Açıkçası son zamanlarda seçim dalgası sardı başımızı. Televizyonlar, radyolar, sosyal medya, sokaklar, mekânlar, her yer şu an birer politika ve strateji merkezi gibi. Sohbetleri, olayları ve her biri ordinaryus siyaset profesörü seviyesindeki büyük milletimizin Amerikalıları, Japonları Avrupalıları, tüm dünyalıları hatta muhtemelen uzaylıları bile hayrete düşüren yüksek bilgi seviyesi görülmeye değermiş meğerse. Her zaman azıcık para ile kısadan köşeyi nasıl dönerim karakteri sabit olan toplumuzun, aynı doğrusal yolla, azıcık bilgi ile nasıl çokbilmiş olur ve herkesi sustururum taktiği de görülmeye şayan. Zaten konuşurken sinirlenmeleri, seslerini yükseltmeleri falanda az hatta hiç olmayan bilgilerini ispatlama çabasından başka bir şey değil. Herkes kendi tuttuğu ideoloji için militanlaşmış ( bu arada militan kelimesini terörist gibi sananlara söylüyorum. Militan, Latince Miles yani asker kelimesinden türemiştir) durumda.  

Üzücü olan bu aşırı fanatikleşmenin sonucu olarak karşılıklı korku oluşmuş durumda. Bir ideolojik görüş eğer öteki ideoloji görüş iktidara gelirse kendisini yok edeceğinden korkuyor. Yani kim gelirse gelsin diğer kendinden olmayanı yok edecekmiş gibi algı yaratılıyor.  Bu nedenle taraflar arasında korkunç bir rekabet var. Halk arasında da korkunç bir çatlama var. Türkiye algı olarak ikiye bölünmüş durumda. Aynı ülkede yaşamak istemeyen iki ayrı nefret artık ortadadır. Kardeşlik, falan filen hepsi olayı ört pas etmek için. Bir ülkeyi bölmenin farklı yolları vardır ama ilk yol algı olarak kafalarda bölünmektir.

Savaşında türleri vardır. Nükleer savaş, konvansiyonel savaş, ekonomik savaş, kültürel savaş ve algı savaşı. Açık net bir şekilde ifade edeyim ki, Türkiye şu an iç algı savaşı yaşamaktadır. 80 milyon insan açık ve net bir şekilde birbiri ile algı üzerinden savaşmaktadır. Yeryüzü cenneti ülkemizde herkesin savaş varmış gibi mutsuz olmasının sebebi, ekonominin savaş varmış gibi kötü gitmesi, cinayet, intihar, iş kazaları, trafik kazaları gibi şeylerin savaş varmış kadar insan öldürmesinin sebebi bu, EVET SAVAŞTAYIZ. Birbirimizin görüşünü nefret unsuru sayıp birbirimizi yok etmek isteyen bir algı savaşı bu.

Hiç öyle kardeşim, milletim ya da herkesin görüşü kendine saygı duyarım yalanını söylemesin kimse, çünkü yalan.

İşte bu seçimde bu algı savaşının, noktasının konulacağı yer. Umarım tüm güzel vatandaşlarımızı hep birlikte mutlu edecek bir sonuç çıkar ve AKP’li, CHP’li, İP’li,İYİ Partili MHP’li, HDP’li, SP’li ve geriye kalan herkesi mutlu edecek bir tablo oluşur ve bizde şu yalan savaşı bitirip, uzay çağına adım atma yolunda ilerleriz.

İnsanların, yapay zekâ ürettiği, insanımsı robot ürettiği, hayvanları klonladığı bir çağda şu halimiz; tıpkı Avrupalılar matbaayı kullanırken el yazısında ısrarcı olduğumuz dönemle aynı. Maalesef geleceği tekrar kaçırıyoruz.

 

 

 
Etiketler: Seçime, Ben, Kala,
Yorumlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Bizim Gazete
Anketler
CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİNİN İLK TURUNDA YÜZDE 50+1 GEÇİLİR Mİ?
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Özlü Sözler
Hakkın dile getirilmesi gereken yerde susan, dilsiz şeytandır.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı