Haber Detayı
02 Temmuz 2019 - Salı 13:57 Bu haber 68 kez okundu
 
HİSARCIKLIOĞLU’NDAN, ICC YARIŞMASI’NDA BAŞARILI OLAN ODALARA PLAKET
Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) Türkiye Milli Komitesi Genel Kurulu Ankara’da yapıldı. TOBB ve ICC Türkiye Milli Komitesi Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu toplantı sonrasında; Brezilya’da yapılan ICC Dünya Odalar Yarışmasında finale kalan Gaziantep Sanayi Odası, Konya Sanayi Odası ve İstanbul Ticaret Odası ile En Sıradışı Proje Kategorisinde, Suriye Masası Projesi ile birinci olan Gaziantep Ticaret Odası’nı başarılarından ötürü kutlayarak, plaket verdi.
Haberi


Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) Türkiye Milli Komitesi’nin, 65 inci Genel Kurulu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İkiz Kulelerde yapıldı. TOBB ve ICC Türkiye Milli Komitesi Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu Genel Kurula ve sonrasında yapılan plaket törenine katıldı. Hisarcıklıoğlu, 12-14 Haziran 2019 tarihlerinde Brezilya’nın Rio de Janeiro kentinde düzenlenen ICC 11. Dünya Odalar Kongresi bünyesindeki Dünya Odalar Yarışmasında finale kalan Gaziantep Sanayi Odası, Konya Sanayi Odası ve İstanbul Ticaret Odası ile birincilik alan Gaziantep Ticaret Odası’nı başarılarından ötürü kutlayarak, plaket verdi.

 

Söz konusu yarışmada; Gaziantep Ticaret Odası, En Sıradışı Proje Kategorisinde ‘Suriye Masası Projesiyle; Gaziantep Sanayi Odası, En İyi Eğitim Projesi kategorisinde ‘Mesleki Eğitim Merkezi Projesiyle’; Konya Sanayi Odası, En iyi KOBİ ve Girişimcilik Geliştirme Projesi kategorisinde ‘Bölgesel İnovasyon Merkezi Projesiyle’, İstanbul Ticaret Odası da En iyi KOBİ ve Girişimcilik Geliştirme Projesi kategorisinde, ‘Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi Projesiyle’ yarışmıştı.

 

-ICC, 100’den fazla ülkede, 45 milyon üye ağına sahip

 

TOBB ve ICC Türkiye Milli Komitesi Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, ICC Türkiye’nin Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, ICC’nin tarihine ve kuruluşuna ilişkin bilgi verirken, kuruluşun ticaretin ve yatırımların artması için çalışan en büyük iş dünyası yapılanması olduğuna dikkat çekti. ICC’nin; bu yıl 100’üncü yaşını kutladığını belirten Hisarcıklıoğlu, 100'den fazla ülkede, 45 milyon üye ağıyla, 1 milyardan fazla çalışanı temsil ettiğini söyledi.

 

ICC’nin zamanla, farklı ülkelerden özel sektör temsilcilerini bir çatı altında toplayarak, dünyada ticaretin artırılması ve ticaretin önündeki engellerin kaldırılması için referans kurum haline geldiğine işaret eden Hisarcıklıoğlu, “ICC’nin uluslararası ticaret alanında yol gösterici etkisi gün geçtikçe artmaktadır. Ülkemizde, ICC Türkiye Milli Komitesi’nin kurulması ve faaliyetlerinin yürütülmesi görevini TOBB üstlenmiştir. TOBB çatısı altında faaliyet gösteren ICC Türkiye Milli Komitesi, 1934 yılından bu yana, ICC’nin Türkiye temsilciliğini yürütmektedir” diye konuştu.

 

Tahkim konusuna da vurgu yapan Hisarcıklıoğlu, ICC’nin organı olarak kurulan Milletlerarası Tahkim Divanı’nın, uluslararası ticari ve iş uyuşmazlıklarının çözümünde, dünyaya önderlik ettiğini anlattı.

 

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: HİSARCIKLIOĞLU’NDAN,, ICC, YARIŞMASI’NDA, , BAŞARILI, OLAN, ODALARA, PLAKET,
Haber Videosu
Yorumlar
Nöbetçi Eczaneler


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Bizim Gazete
Özlü Sözler
Hiddet, azgın bir ata benzer, haline bırakılırsa kendi ateşiyle yıpranır.


Konfüçyus
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


bademoglu_535a0875d3e4c623538e.jpg
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı