Haber Detayı
03 Temmuz 2019 - Çarşamba 11:07 Bu haber 88 kez okundu
 
Gaziantep Kolej Vakfı II. Ulusal Forumu Başladı
Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri öğrencileri tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Kolej Vakfı Ulusal Forumu’nda (KOLUF’19) düzenlenen açılış seremonisi ile başladı. Türkiye’nin dört bir yanından yaklaşık 45 okuldan 120 öğrenci delegenin katıldığı Kolej Vakfı Ulusal Forumu’nda (KOLUF’19) ilk söyleşiyi Uluslararası Eğitim Danışmanı ve Gezgin Canan Severoğlu yaptı.
EĞİTİM Haberi


Türkiye’nin dört bir yanından 45 okul ve 120 öğrencinin Gaziantep’e gelerek katıldığı Kolej Vakfı Ulusal Forumu’nda (KOLUF’19) düzenlenen açılış töreninin ardından başladı.  Geleneksel hale getirilen bu organizasyonla Gaziantep’te Türkiye’nin dört bir yanından gelen öğrencileri ağırladıklarını ifade eden GKV Özel Liseleri Müdürü Mehtap Özdemir yaptığı açılış konuşmasında farklı şehirlerden,  farklı kültürlerden gelerek fikirlerini özgürce paylaşacakları bir ortam yaratan KOLUF’19’a katkı sunan tüm öğrencilere, katılımcı okullara ve organizasyona katkı sağlayanlara teşekkürlerini sundu. Açılış konuşmalarının ardından KOLUF’19 Danışman Öğretmeni Berkay Tahtacı, KOLUF’19 Baş Organizatörleri Tunga Başkaya, Zeynep Aydoğan gerçekleştirilen organizasyon hakkında bilgiler vererek etkinliğin başarılı geçmesini dilediler.

ULUSLARARASI EĞİTİM DANIŞMANI CANAN SEVEROĞLU DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTI

KOLUF’19’da bu yıl forum konuşmacısı olarak Uluslararası Eğitim Danışmanı ve Gezgin Canan Severoğlu ilk etkinlikte öğrencilerle bir araya gelerek bir söyleşi yaptı. Öğrencilerin büyük bir dikkatle takip ettiği söyleşide Severoğlu farklı ülkelerde farklı kültürleri tanıyarak edindiği bilgi ve uluslararası deneyimlerin hayatındaki ve kariyerindeki etkilerini foruma katılan gençlerle paylaştı. Kendisi aynı zamanda Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları mezunu olan Uluslararası Eğitim Danışmanı ve Gezgin Canan Severoğlu’na yaptığı söyleşi ve KOLUF’19’a verdiği desteklerden dolayı GKV Özel Liseleri Müdürü Mehtap Özdemir bir teşekkür plaketi verdi.  Severoğlu’na sürpriz yapan KOLUF’19 Baş Organizatörleri Tunga Başkaya, Zeynep Aydoğan ve Baş Organizatör Yardımcısı Berkay Ünlü’de verimli geçen söyleşi ve katkılarından dolayı Severoğlu’na bir çiçek takdim ettiler.

ULUSAL FORMA TÜRKİYE GENELİNDEN 45 OKUL VE 120 ÖĞRENCİ KATILIYOR

Yapılan konuşmaların ardından Konferans Başkanı Hasan Başkurt, Başkan Yardımcıları Zeynep Genç ve Ege Tektunalı formla ilgili teknik bilgiler vererek öğrencilerin gerçekleştireceği etkinlikleri dile getirdiler Seremoninin ardından Türkiye’nin dört bir yanından yaklaşık 45 okuldan 120 öğrenci delege, komite başkanı, gazeteci gibi görevlerle oluşturulan komitelere geçerek genel kurul taslakları için çalışmalarına devam ettiler. KOLUF19 çalışmaları kapsamında Güvenlik Komitesi, Ekonomi Komitesi, Doğal Yaşam Komitesi, Eğitim Komitesi, Kültür ve Sanat Komitesi, Dış İlişkiler Komiteleri kuruldu. Öğrenciler düzenlenen komitelerde bir birinden farklı sorunları tartışarak çözüm önerileri sunmak üzere genel kurula rapor hazırlayacak. 1 Temmuz 2019 tarihinde başlayan etkinlik 4 Temmuz tarihinde düzenlenecek olan genel kurulla son bulacak. Genel kurulda alınacak kararların TBMM’ne gönderileceği de ifade edildi. 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Gaziantep, Kolej, Vakfı, II., Ulusal, Forumu, Başladı,
Haber Videosu
Yorumlar
Nöbetçi Eczaneler


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Bizim Gazete
Özlü Sözler
Hiddet, azgın bir ata benzer, haline bırakılırsa kendi ateşiyle yıpranır.


Konfüçyus
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


bademoglu_535a0875d3e4c623538e.jpg
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı