Haber Detayı
12 Haziran 2019 - Çarşamba 14:43 Bu haber 91 kez okundu
 
Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu toplantısı Gaziantep’te yapıldı
Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu’nun bölgesel anlamda ilk toplantısı Gaziantep’te gerçekleştirildi. Vali Gül, burada yaptığı konuşmada kurulun 2 gün boyunca paydaşlarla yapılacak toplantılarla, politika belirleme sürecini başlatacağını belirterek, toplantı sonucunda hem Gaziantep hem de Türkiye için kalıcı ve sürdürülebilir politikalar üretilmesi temennisinde bulundu.
EKONOMİ Haberi


Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle birlikte oluşturulan yeni kurumlardan Sosyal Politikalar Kurulunun, sistemin önemli bir parçası olduğunu aktaran Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Başkan Vekili Vedat Bilgin, kurul olarak sosyal devleti, yeni sistem içerisinde daha aktif biçimde işletecek düzenlemelere katkı yapmayı amaçladıklarını söyledi.

İlki Gaziantep'te olmak üzere bölge çalışmalarının bulunduğunu dile getiren Bilgin, “Çalışmalarımız, toplumdaki farklılıkları, yoksullukları, gelir, sosyal eşitsizlikleri gidermeye yönelik politika alanlarını kapsamaktadır. Çalışma hayatından sosyal yardımlara, sosyal güvenlikten sosyal dayanışmaya kadar geniş bir alanı kapsayan sorunlar var. Bu sorunların çözümüne yönelik politikalar nelerdir? Bunları ortaya koyuyoruz. Bölgesel gelişme ve sorunlar, kentleşme, sanayinin yaratmış olduğu sorunlar, göç dalgasının yarattığı sorunlar, toplumsal huzursuzlukları, eşitsizlikleri fırsat eşitliğiyle eşit yurttaşlık haklarının kullanımını sağlayarak bir düzenlemeyi sosyal devletin görevi haline getirmektedir. Sosyal politikalar kurulu olarak sosyal devleti, yeni sistem içerisinde daha aktif biçimde işletecek düzenlemelere katkı yapmayı amaçlıyoruz." dedi.

Bilgin, akademisyenlik hayatı boyunca çalışma ekonomisi ve sosyal politikalar üzerine dersler verdiğini de belirterek sosyal politikanın esas maksadının toplumda bir orta tabaka yaratmak olduğunu, düşük gelir gruplarının gelir seviyelerinin düzeltmesinin ve sosyal fırsatların eşitsiz dağılımına karşı mücadele etmenin, sosyal politika alanının perspektifi içerisinde yer aldığını ifade etti.

Gaziantep Valiliği Atatürk Salonunda düzenlenen toplantıya Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu üyelerinin yanı sıra kurum/kuruluş yöneticileri ve temsilcileri katıldı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Cumhurbaşkanlığı, Sosyal, Politikalar, Kurulu, toplantısı, Gaziantep’te, yapıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Nöbetçi Eczaneler


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Bizim Gazete
Özlü Sözler
Allah'a hakiki abd olan, başkalarına abd olamaz.


Shakespeare
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


23
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

span>

Haber Yazılımı